Правила перевезення багажу


Правила перевезення багажу

До ручної поклажі належать предмети і речі, які, незалежно від виду упаковки, легко переносяться і за своїми розмірами без зусиль розміщуються в вагонах на місцях, призначених для розміщення ручної поклажі. Кожен пасажир має право безплатно перевозити з собою у вагоні ручну поклажу вагою до 36 кг на повний, пільговий, безплатний проїзний документ і 15 кг на дитячий, якщо її розмір за сумою трьох вимірів не перевищує 200 см. Перевезення ручної поклажі понад встановлену норму і перевезення без оплати тварин, дозволених до перевезення, тягне за собою накладення штрафу відповідно до законодавства України. Сплата штрафу не звільняє пасажира від оплати вартості перевезення надлишкової ваги ручної поклажі.

Перевезення з дорослим пасажиром надлишкової ваги ручної поклажі (крім вагонів з місцями для сидіння) вагою не більше 14 кг оформляється з видачею пасажиру квитанції ЛУ-12а чи перевізного документа, оформленого електронним способом.

Пасажиру надається право перевезти - безкоштовно, додатково до норми ручної поклажі при собі у плацкартному або купейному вагоні:

  • Ручну поклажу вагою до 50 кг на один додатково придбаний за повну вартість залізничний квиток відповідного вагона.
  • Ручну поклажу до 150 кг в окремому купе з оплатою повної вартості всіх місць купе.

Ручна поклажа розміщується на призначених для неї місцях і на полицях для лежання, з виконанням вимог, передбачених Правилами поведінки громадян на залізничному транспорті, затверджених постановою Кабінету Міністрів України.

Кожен пасажир має право перевозити безкоштовно при собі понад встановлену норму ручної поклажі кімнатних птахів у клітках, портфель, дипломат або дамську сумку, бінокль, лижі та палиці до них, вудочки, фотоапарат, парасольку, відеокамеру, портативний магнітофон та інші дрібні речі.

Дозволяється перевозити при собі за рахунок норми ручної поклажі пасажира дитячі коляски, велосипеди в розібраному й упакованому стані (не більше одного) та інші речі, які за своїми розмірами можуть бути розташовані у вагоні на місцях, призначених для ручної поклажі.

Для перевезення дозволених до перевезення тварин, апаратури (телевізорів, відеокамер, радіоприймачів, комп'ютерів та ін.) Або в разі, якщо ручна поклажа важить більше дозволеного, Вам варто додатково оплатити перевезення багажу. Для цього на етапі оформлення залізничного квитка відзначте галочкою поле «Багаж» і виберіть, що саме Ви будете перевозити: тварин або птахів, апаратуру або надлишок багажу. На етапі оплати додатково буде оплачуватися ще й перевізний документ на обраний тип багажу.

Остаточна вартість залізничного квитка з урахуванням вартості перевезення зазначеного багажу буде відома на етапі підтвердження замовлення покупки залізничного квитка онлайн.