Порядок перевезення та оформлення проїзду дітей у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД.


Порядок перевезення та оформлення проїзду дітей у внутрішньому та міжнародному сполученні з країнами СНД.

Правилами перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України встановлено, що у внутрішньому сполученні дитина віком до 6 років, якщо вона не займає окремого місця, перевозиться з дорослим пасажиром безплатно без придбання проїзного документа.  При прямуванні з одним дорослим пасажиром більше однієї дитини до 6 років пасажир повинен додатково придбати дитячий проїзний документ на кожне місце, займане дітьми.

Перевезення дитини від 6 до 14 років та дитини віком до 6 років, для якої супровідник бажає мати окреме місце, здійснюється за дитячими проїзними документами.

Вік дитини, що дає право на знижку вартості проїзду, визначається на день від'їзду.

Діти до 14 років допускаються до перевезення в пасажирських поїздах тільки в супроводі дорослих.  Пасажир, який перевозить дитину до 14 років, повинен мати документ, який підтверджує вік дитини, і надавати його особам, які контролюють, під час посадки в поїзд та на шляху прямування.

Вартість проїзду дітей віком від 6 до 14 років становить 75% від вартості проїзду дорослого пасажира (повного проїзного документа).

У міжнародному сполученні з країнами СНД та Балтії та по території України у поїздах формування іноземних залізниць, діти віком до 5 років, якщо не займає окремого місця перевозяться безкоштовно. Для зайняття окремого місця дитиною до 5 років необхідно придбати дитячий проїзний документ.

Для кожної дитини віком від 5 до 10 років необхідно придбати проїзний документ за дитячим тарифом. Для дітей віком старше 10 років проїзд оформлюється за повним тарифом.

Діти до 10 років без супроводження дорослих до проїзду у пасажирських поїздах не допускаються.